پته کرمان

شرکت فروش پته چهارگوش سفید

پته دوزی یک هنر اصیل ایرانی و از رودوزی های معروف استان کرمان است و پارچه زمینه آن ضخیم و پشمی است که نام آن عریض می باشد، معمولا زنان و دختران خانه دار هنرمندان بلفطره این هنر هستند که با کمک سوزن نقش‌های زیبایی که بسیاری از آنها ذهنی و بسیاری کاملا سنتی و یا تلفیقی هستند را بر روی عریض نقش می بندند، یکی از انواع پته ها پته چهارگوش سفید است که شرکت فروش آن را در بسته بندی شیک و استانداردی به فروش می رساند.

شرکت فروش پته چهارگوش سفید

چگونگی انتخاب بهترین نوع پته سفید

چگونگی انتخاب بهترین نوع پته سفید از انواع پته کرمانی موجود در بازار فروش باید به پته نگین دوزی، پته خام قندان، پته حریر، پته زرین و رومیزی پته دوزی و پته سفید اشاره کرد که هر کدام دارای تنوع بالای رنگی در نخ و پارچه و تنوع طرح می باشند.

تولید پته سفید به دو صورت دستی و کارخانه ای می باشد که روی عریض سفید با نخ ای رنگی خاص طرح هایی زده می شود، بهترین نوع پته سفید داشتن پارچه با کیفیت و نخ های مرغوب استفاده شده در آن است که باید از کیفیت عریض وریس آن که به عبارتی همان پارچه سطح کار و نخ می باشد دقت لازم را به عمل آورد.

هنر پته دوزی یک هنر قدیمی از استان کرمان است که بر روی یک پارچه ضخیم پشمی با نخ و کوک های نخی رنگی نقش های زیبایی زده می شود، پارچه پته که به نام عریض نامگذاری شده دارای شش رنگ قرمز، کرم، نارنجی، مشکی، سرمه‌ای و سبز است و پارچه پته به صورت کج راه و با نخ پشمی تولید می‌شود که این نخ ها از انواع رنگ بندی نظیر رنگ‌های عنابی، مشکی، سبز، زرد، نارنجی، قرمز و آبی و سرمه ای و سفید می باشند.

نقش پته در اصل سرو بوده است ولی نقوشی نظیر بُته میری یا کاج کوچک، بُته ترمه‌‌ای یا کاج متوسط، بُته خرقه‌ای یا کاج بزرگ، بُته بادامی، بُته گل زنبق، بُته شاخ گوزنی، بُته سرابندی، بُته قلمکار اصفهان، بُته کردستانی، بُته مزدوجی، بُته لچک ترنج، بُته افشاری نیز در طرح های امروزی بسیار استفاده می شوند، نقش پیچک و ترنج، سرو، نقوش حیوانی به خصوص پرندگان، نقوش هندسی یا گل‌های اسلیمی و انواع طرح های اسلیمی، خرطومی و ختایی، گل‌های شاه‌عباسی و لچک ترنج و بته‌جقه از دیگر نقوش استفاده شده بر روی عریض پته است.

خرید و قیمت پته جهارگوش سفید در بازار

خرید و قیمت پته جهارگوش سفید در بازار صادرات پته رنگی به کشورهای بسیاری صورت می گیرد که بسیار پر رزق و پرفروش است، در داخل کشور نیز پخش کننده پته در انواع ان و مانند مثال چهارگوش سفید به شعب فروش سراسر کشور صورت می گیرد و بازار گرمی دارد، خرید پته سفید به محیط ما زیبایی خاصی می دهد، برای اطلاع از قیمت آن به سایت فروش آنلاین معتبر پته رجوع فرمایید.

از کاربرد و مصارف پته دوزی باید به رومیزی، سجاده، جلد قرآن، جانمازی، پرده، کوسن، برای زیر لیوانی و قندان و ظروف و تابلوی پته اشاره کنیم و امروزه برای تزیین لباس، شال و مانتو نیز از این هنر استفاده می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا