مراکز معتبر فروش کوسن پته دوزی بته جقه در کرمان

کوسن پته دوزی بته جقه که نمونه های بی نظیر آن در استان کرمان پیدا می شود. چنان چهار بته را در گوشه و کنار کوسن ها طراحی می کنند که مشتریان حتی در صورت نبود کوسن ها در مرکز فروش، خبر از مدل خاص کوسن ها می گیرند. لازم به ذکر است که نقوش اصیل و سنتی عامل اصلی برگزیده شدن کوسن های بته جقه است. مراکز معتبر محصولات پته دوزی در کرمان و تهران از طریق توزیع عمده محصولات سنتی ایرانی را به فروش می رسانند.

مراکز معتبر فروش کوسن پته دوزی بته جقه در کرمان

نکاتی مهم برای دوخت پته بر روی کوسن

نکاتی مهم برای دوخت پته بر روی کوسن برای دوخت پته ها بر روی کوسن، الگوی طرح را بر روی کاغذ ترسیم کنید. حالا روی خطوط ترسیم شده با سوزن سوراخ درست کنید تا از این طریق طرح را روی پارچه بیفتد. حالا الگو را روی پارچه بگذارید و دور تا دور الگو را با صابون خط بکشید. یک ماژیک پیدا کنید روی خط الگو بکشید تا پررنگ شود، به این روش گرته زنی می گویند. برای اینکه مشکل نباشد رنگ و نوع نخ پته دوزی را قبل از دوخت انتخاب کنید.

بهتر این است که از رنگ های تیره برای طرح های اصیل و سنتی استفاده کنید. برای امتحان می توانید تابلو جدید را با رنگ روشن بدوزید. اضافه کنم مرز پته دوزی ها را با نخ مخصوص بدوزید تا طرح شما برجسته شود، در این حالت داخل طرح را بهتر می توانید با تسلط بیشتر پر کنید. هیچ اتفاقی نمی افتد شما از نخ های مصنوعی برای دوخت استفاده کنید تنها شاید اصالت دوخت کاهش پیدا کند.

اگر طرح شما برگ باشد دور دوزی برگ و سایه زدن آنها را با نخ و دست خود نقش ببندید. این یکی از مهم ترین مراحل پته دوزی خواهد بود دقت کنید. برگ دوزی اغلب در اطراف حاشیه و به صورت دوخت زیگزاگ انجام می شود و به آن جوانه دوزی یا پتک دوزی نیز می گویند. بعد از پایان دوخت پته را بشویید و با دستگاه مخصوص نورد طرح را اتو بزنید.

فرایند تولید کوسن پته دوزی شده

فرایند تولید کوسن پته دوزی شده برای تولید کوسن های پته دوزی شده، پارچه کوسن را به هر ابعادی که دوست دارید برش بزنید. برای برش از وسایل مخصوص پته دوزی استفاده کنید. می توانید از فروشگاه های فعال در این زمینه درخواست تجهیزات پته دوزی کنید. دقت داشته باشید کاغذ کالک هم جزء تجهیزات پته دوزی است آن را در صورت نبود مجزا خریداری کنید چون برای کشیدن الگو به این کاغذ نیاز دارید.

بعد از کشیدن الگو و دوخت طرح لازم است پشت کوسن را به اندازه قسمت پته دوزی برش بزنید و هر دو را به هم وصل کنید. اگر در حین کار نوع دوخت کوسن ها خوب نشد راه های دیگر را امتحان کنید. خیلی به دوخت نامناسب ادامه ندهید. ساقه دوزی ها را رو دوزی کنید. برای نشان دادن بخش های پر و خالی بین پتک ها از رو دوزی استفاده کنید.

دقت داشته باشید، هنگام دوخت متن از پتک مورب استفاده کنید و برای دوخت خطوط حاشیه از پتک مربع بهره ببرید. ممکن است خیلی از شما در دوخت پتک مربع با من هم نظر باشید. این نظر این است که شما سوزن را از یک گوشه مربع کوسن بیرون کنید و یک زاویه ۹۰ درجه با سوزن درست کنید، سپس با استفاده از بخیه رومانی، زاویه دوخت را ثابت کنید، و برای کامل شدن مربع، همین کار را روبروی زاویه تکرار کنید.

فروشنده عمده کوسن پته دوزی بته جقه در کرمان

فروشنده عمده کوسن پته دوزی بته جقه در کرمان فروشنده عمده کوسن پته دوزی بته جقه در کرمان با ارائه مدل های اصیل و سنتی ایرانی عرضه مستقیم می کند. آنها این کوسن ها را بدون واسطه و با قیمت های مقرون به صرفه در دسترس خریداران قرار می دهند. همچنین به دلیل گران بودن محصولات دستی در کشور کمی فروش این محصولات دچار تنزل شده است.

از آنجایی که توزیع سراسری این محصول در کل کشور کاری پرسود است، فروشنده ها در عرضه این محصولات از توزیع عمده ر کل کشور بهره می برند. چرا که می دانند با توزیع عمده این محصول می توانند رتبه خوبی در فروش کوسن های پته دوزی بقچه کسب کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما