مراجع خرید جا دستمال کاغذی پته در سراسر ایران

جا دستمال کاغذی پته سلیقه افراد هنرمندی است که خودشان دستی در کار هنر داشته و دارند. احتمالا یکی از محصولات تزئینی محصولات پته و شناخته شده ترین محصولی است که در صنایع دستی ایران می باشد. این محصول را با 120 نوع دوخت تولید می کنند. مراجع خرید این گونه محصولات در عرضه تمامی انواع این دوخت ها با توجه به استقبال هر منطقه و نمونه های متعددی از جا دستمال کاغذی و رواپنی ها را ارائه می کنند.

مراجع خرید جا دستمال کاغذی پته در سراسر ایران

آشنایی با مراحل رنگ آمیزی پته جا دستمال کاغذی

آشنایی با مراحل رنگ آمیزی پته جا دستمال کاغذی رنگ آمیزی پته جا دستمال کاغذی از مهمترین قسمت اصول فرایند دوخت پته ها است. البته نه به این دلیل که رنگ آمیزی عنصر اصلی دوخت پته ها باشد، بلکه به این دلیل که رنگ آمیزی در توجه افراد به پته ها تاثیر بیشتر می گذارد. هنرمندان پته دوز بیشتر برای نمایش اهمیت زیبایی از رنگ های مکمل برای رنگ آمیزی استفاده می کنند. انتخاب رنگ از بین رنگ های اصلی و رنگ های فرعی یکی از مهمترین اصول رنگ آمیزی پته برای جا دستمال کاغذی خواهد بود.

به دلیل اهمیت بکارگیری جا دستمال کاغذی و مصرف زیاد آن، هنرمندان ایرانی از نظر علمی، اصول رنگ شناسی را مورد مطالعه قرار داده اند تا بتوانند انتخابی درست از رنگ داشته باشند. می توانید از ترکیب رنگ ها برای رنگ آمیزی استفاده کنید. توجه کنید ترکیب زرد و آبی را در آب جوش بریزید و آن را حل کنید تا رنگ یکنواختی حاصل شود. با صرف زمان خیلی کمی می توانید رنگ را درست کنید و نخ های سفید رنگ خود را در آب جوش رنگی قرار دهید تا نخ رنگی مورد نظر شما بدست آید.

اما در رنگ آمیزی پته دستمال کاغذی، قرار است متراژ کمی از یک پارچه را رنگ کنید، خیلی کار راحتی است. وقت کمی هم می گیرد. با ترکیب درست رنگ زرد و قرمز یا آبی قرمز و بنفش و دیگر رنگ ها می توانید رنگ نخ پته ها را خیلی آسان تغییر دهید. از الگوها استفاده کنید تا سریعتر موفق شوید. ولی با مطالعه کتاب های رنگ شناسی عملیات رنگ ریزی را حرفه ای انجام خواهید داد. حتما از رنگ هایی که دوست دارید استفاده کنید.

دانستنی هایی جالب درباره پته جا دستمال کاغذی سفید

دانستنی هایی جالب درباره پته جا دستمال کاغذی سفید جا دستمال کاغذی های سفید سنتی را دیده اید؟ اگر نه کاش در اولین فرصت به مرکز عرضه این محصولات مراجعه کنید و آن را تهیه و ببینید. پته جا دستمال کاغذی همان هنر سوزن دوزی یا رودوزی است که با استفاده از نخ های رنگی و عریض یا پارچه های پشمی درست می شود. پته جا دستمال کاغذی یک طرح کوچک و سریع برای افراد مبتدی جهت آموزش پته دوزی می باشد.

وقتی از انواع سوزن دوزی های جا دستمال کاغذی سفید دیدن کنید، جنس های مختلفی از این جا دستمال ها را می بینید که از پشم گوسفند یا موی بز درست شده باشند. نخ هایی که از جنس گوسفندی هستند ریس گفته می شود. استفاده از رنگ های مختلف با هشت رنگ اصلی مشکی، زرد، قرمز، قهوه‌ای، سبز کم رنگ، سبز پر رنگ، آبی کم رنگ، آبی پر رنگ که هر یک زیبایی مخصوص به خود را می آفرینند.

اگر اندازه های مختلف جا دستمال کاغذی ها را ببینید متوجه می شوید که دامنه وسیعی از اندازه های مختلف جا دستمال کاغذی پته همگی با توجه به سایز دستمال های موجود در بازار بافته می شوند.

بزرگ ترین تولیدکننده جا دستمال کاغذی پته در ایران

بزرگ ترین تولیدکننده جا دستمال کاغذی پته در ایران بزرگترین کارگاه تولیدی محصولات پته دوزی مملو از نمونه های مختلف آثار هنرمندان پته دوز می باشد. تابلو سه تیکه، پته بالش و دیگر محصولات پته دوزی که هر یک با یک نقش و نگاری به نمایش گذاشته می شوند. از آنجایی که هنرمندان پته دوز اهمیت زیادی به نقوش روی جا دستمال کاغذی پته و تابلو سه تیکه ها می دهند، اکثرا قاب های چوبی را برای تابلوها پیشنهاد می کنند.

بزرگترین تولیدکنندگان مجهز به تمامی مواد اولیه پته ها هستند، از نخ های مرغوب تا شال و نخ پته از پشم خالص، نخ هایی با رنگ طبیعی، نخ های نازک یا پته دوخت متراکم همه را به نوعی در کارنامه محصولات خود دارند. با مراجعه به این مرکز از محصولات آنها دیدن کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما